| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.02.2017

Сефте и на струмичани во Анталија

Академија Пандев подобра од тимот на Карпати Лвов

Академија Пандев предмалку го заврши мечот против младинскито состав на Карпати Лвов на кој што триумфираа со 2:1. По трите порази, ова е првиот триумф на струмичани во Анталија. Извештајот вели дека Академија Пандев одлично се претстави на овој меч и со головите на Начевски и Атанасковски.
Мечот беше пренесуван и на еден од каналите на украниската национална телевизија.Датум: 07.02.2017, 17:47
Статијата е прочитана 2508 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense