| контакт | маркетинг

03.02.2018

Балканска иновација: Со голф „кец“ го рамни теренот

На теренот во Габела влезе автомобил на кој бил закачен голем валјак за рамнење на тревникот

На терените на балканските простори сме виделе многу смешни сцени кои се забава за публиката. Во Црна Гора со фиќо се поставуваа корнер знаменца, а најновата сцена ни доаѓа од Босна и Херцеговина, поточно од местото Габела каде се игра Меморијален турнир „Андрија Анковиќ“. По полуфиналниот меч во кој домашниот ГОШК со 2:1 го совлада Хајдук со 2:1 на теренот излезе култниот „Голф кец“ кој влечеше валјак за рамнење на тревникот.
Погледнете како тоа изгледаше:

Видео: Faktor.ba

Датум: 03.02.2018, 11:45
Статијата е прочитана 948 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense