| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.02.2017

Маглата ги однесе Работнички и Металург во Приштина

Скопскиот аеродром е затворен, па така „романтичарите“ мора да летаат за Косово и дури доцна вечер се враќаат дома. Исти проблеми за и ракометарите на Металург


Проблеми за експедицијата на Работнички на пат од Анталија кон дома. Место да слетат во 16 часот на скопскиот аеродром, „романтичарите“ се уште се во Истанбул и тоа поради маглата во главниот град. Поради тоа дури во 20 часот романтичарите“ ќе летаат за Приштина, а потоа со автобус ќе дојдат дури доцна вечер дома.
Исти проблеми имаат и ракометарите на РК Металург. Тие пак летаа од Виена и дојдоа во Скопје но не слетаа поради маглата, туку се вратија во Австрија. И тие ќе летаат нешто подоцна за Приштина.

 Датум: 05.02.2017, 18:40
Статијата е прочитана 2822 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense