| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.09.2017

Елмас регистриран за Фенербахче

Прифатена е жалбата на Фенербахче до ФИФА, и турскиот клуб го регистрираше Елиф Елмас за тековната сезона во домашниот шампионат

Елиф Елмас и официјално ќе може да настапува за тимот на Фенербахче во тековната сезона во домашниот шампионат на Турција. Неговиот клуб, Фенербахче ја обжали одлуката Елмас да не биде регистриран за сезонава, и истата е прифатена. Со тоа, нашиот репрезентативец и официјално ќе има право на настап и покрај тоа што сеуште е малолетен. Па така, може слободно да очекуваме Елмас и офисијално да дебитира за клубот во следните неколку мечеви од домашниот шампионатДатум: 19.09.2017, 14:14
Статијата е прочитана 1193 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense