| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.05.2017

Јевто ја сруши Левски Софија

Стефан Јевтовски постигна вистински евро гол со кој на тимот на Локомотив Пловдив му донесе убава победа на домашен терен над Левски Софија

Во бугарскиот шампионат се игра завршницата односно плеј-офот, а Локомотив Пловдив нема шанси да избори Европа. Напротив  тимот на Левски е на делба втората позиција но нашиот интернационалец со прекрасниот гол предмалку и тоа како им ја искомплицира ситуацијата.


Loko Pd - Levski 2:1 by bukakkeland123

Датум: 12.05.2017, 21:33
Статијата е прочитана 3369 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense