| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.10.2017

Повторно „не’ наместија“

Минатата година У17 репрезентацијата не мина во елитната фаза поради жолти картони, а сега поради еден минус гол.

Ајде кога сме на гостинсми терен да не наместат тоа некако и може да се разбере, ама на домашен терен со тие „фори“.... имавме се во наши раце, односно репрезентацијата до 17. години но на крајот повторно „школски“ не’ изработија. Имено, денеска се играше последното коло од квалификацискиот турнир во Скопје. Нам ни требаше победа против Молдавија, која ја остаривме, но и победа на една од репрезентациите на Словачка односно Босна. Ние победивме со 2:0, а ривалите ремизираа, нешто што и на двете селекции им одговараше. Ние пак, доколку победевме со 3:0, ќе бевме втори, но тоа не се случи.Имавме десетина минути да постигнеме трет гол, но не го сторивме, тоа а Босна и Словачка стандардно за вакви квалификациски турнири, одиграа според потребите. Словаците поведоа и за десетина минути примија гол. И толку. Сега ние ќе мора да чекаме распелт на сите квалификациски грпуи, тринаесет по ред па дури тогаш да се надеваме на најдобар трет пласман односно да сме во првите четири третопласирани, па да одиме во следната елитна квалификациска фаза.Датум: 08.10.2017, 18:03
Статијата е прочитана 3500 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense