| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.06.2017

Муарем пред трансфер во Аданаспор

Муарем Муарем е блиску до потпис со турскиот клуб кој има амбиции веднаш да се врати во елитата

Муарем Муарем, повремениот репрезентативец на Македонија е блиску до потпис со Аданаспор. Тоа го најавуваат медиумите во Турција, кои велат дека тоа ќе биде големо засилување на тимот кој што испадна од елитната лига во таа земја но и дека амбции веднаш да се врати. Инаку Муарем досега беше член на Карабах од Азербејџан.

 Датум: 23.06.2017, 15:23
Статијата е прочитана 1489 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense