| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

19.04.2017

Битола се радува, Пелистер по 2001 година одново во финале

Со голот на Лукас во 80. минута, Пелистер со 1:0 ја победи Брегалница во реванш мечот од 1/2 финалето во Купот и со вкупни 3:2 се пласира во големото финале по пауза од 16 години

Битола во еуфорија, под „Тумбе Кафе“ голема радост. Пелистер одново, по цели 16 години е во големото куп финале кое се игра на 17 мај. Со голот на Лукас во 80. минута битолчани славеа со 1:0 во реванш дуелот со Брегалница па така со вкупни 3:2 го потврдија своето четврто финале. Ништо од историја за „сините“, и овојпат Брегалница не успеа во своите намери.
Инаку денешниот меч под „Тумбе Кафе“ беш прв во Битола во 2017 година.

 Датум: 19.04.2017, 17:58
Статијата е прочитана 7355 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense