| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

04.06.2017

Легендите на Ц. Звезда и Брегалница во чест на Шекуларац (ФОТО)

Спектакл во Штип. Вчера во градот во Исарот во чест на Драгослав Шекуларац, ревијален меч одиграа легендите на Ц. Звезда и Брегалница

По повод откривањето на спомен обележјето на Драгослав Шекуларац, инаку роден штипјанец, вчера во во градот под Исарот ревијален меч одиграа ветераните и легенди на Ц. Звезда и Брегалница. Како специјелен гостин беше и Кирил Дојчиновски.Датум: 04.06.2017, 13:56
Статијата е прочитана 1971 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense