| контакт | маркетинг

10.03.2017

Почина единствениот човек со Ф1 и Мото ГП титула

Единствениот возач во историјата кој беше шампион во Формула 1 и во Мото ГП, Англичанецот Џон Сартис почина на 83 години

Сартис беше Ф1 шампион во 1964 година со тимот на Ферари, откако претходно четири пати беше шампион во Мото ГП светскиот шампионат од 1956 до 1960 година. Тој беше примен во болница во февруари поради претходни проблеми со респираторниот систем и почина мирно во петокот попладне, објави неговото семејство.Датум: 10.03.2017, 17:40
Статијата е прочитана 1244 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense