| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.09.2017

Јаневски со најавените стартни единаесет

Велковски место со Новак, тука е Џигаури по десната страна, Николов и Глигоров во средниот дел, секако и Барсегјан како истурен во нападот

Чеде Јаневски историскиот меч со Зенит ќе го започне со оние најавени единаесетмина. Тој не сакаше да комплицира но и да експериметира. Место повредениот Новак тука е Велковски, во нападот по десната страна ќе „оперира“ Џигаури, Николов и Глигоров се во средниот ред а Тигран Барсегјан ќе биде истурен во нападот.
Од друга страна Роберто Манчини им даде шанса на најмалу тројца негови играчи кои не се очекуваше да бидат стартери.Датум: 14.09.2017, 19:54
Статијата е прочитана 320 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense