| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.11.2017

Газдата на Шкендија е најбогатиот Албанец во светот


*Назиф Дестани, синот на Лазим Дестани се води како сопственик на „Еколог“, фирма која вреди повеќе од 3.5 милијарди евра според најновата листа на Форбс

Шкендија ја води најбогатиот Албанец во светот. Тоа е Назиф Дестани, синот на Лазим Дестани, кој се води како сопственик на „Еколог“, фирма која вреди повеќе од 3.5 милијарди евра, така вели најновата листа на Форбс. До пред два месеци најбогат Албанец беше Беџет Пацоли, но сега семејството Дестани го надмина Пацоли за 200 милиони евра.Датум: 23.11.2017, 11:38
Статијата е прочитана 11581 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense