| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.08.2017

Убедлива Шкендија на Чаир

Тетовци со 3:0 го победија домашниот Шкупи, па така сега одново се лидери на табелата

Во последниот натпревар од 2. коло во Првата лига, Шкендија на Чаир со 3:0 го победи Шкупи. Стрелци на голови за тетовци беа Алими во 69. минута, потоа Ибраими од пенал во 62. минута и Радески во 79. минута. Со овие три бода тетовските „црвено - црни“ се вратија на чело на табелата.Датум: 21.08.2017, 18:56
Статијата е прочитана 2306 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense