| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.07.2017

Пелистер – Лех наместо во 19:00, во 17:00 часот

Поради слаба луксажа на стадионот во Струмица мечот ќе се игра два часа порано од првично објавеното

Мечот Пелистер – Лех кој е закажан да се игра во четврток на шести јули, нема да започне во 19:00 часот како што првично беше најавено, туку, два часа порано во 17:00. Тоа е поради фактот што рефлекторите на стадионот во Струмица не се доволно јаки, односно луксажата не е довоолно силна па со одобрение не УЕФА, мечот ќе сапочне од 17:00, часот се со цел што помалку од натрпеварот да се одигра под рефлектори.Датум: 03.07.2017, 13:26
Статијата е прочитана 3586 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense