| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.01.2018

„Академците“ на стартот загубија од Енисеј

Академија Пандев го загуби првиот контролен натпревар во Анталија од рускиот второлигаш Енисеј со 1:0

Второлигашот од Краснојарск го постигнаа погодокот вреден триумф во 45. минута преку напаѓачот Артур Малојан. Во игра кај струмичката екипа  не влегоа во игра само Дориев, Михаилов, Алчевски и Денковски.
Наредниот меч на „Академците“ е против полската Краковија на 24 јануари, а потоа ќе ги одмерат силите со Младост Лучани (25.01), Сумгејт (28.01), Приштина (31.01), Јагелонија (01.02) и Даежон (03.02).
Датум: 21.01.2018, 17:19
Статијата е прочитана 564 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense