| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.03.2017

Шкендија вози во „петта брзина“ (ВИДЕО)

„Црвено - црните“ во засилен ритам максимално ја користат паузата

Деновиве Шкендија како да вози во „петта брзина“. Момците на стратегот Томас Брдариќ максимално ја користат паузата и се подготвуваат за она што следува од недела па натаму. А тоа се средбите со Македонија ЃП и Работнички. Заедно со своите колеги статичен точак вози и капитенот Ферхан Буба Хасани, кој има повреда на коленото но се надева дека ќе може да настапи на дербито со „романтичарите“ кое се игра на 5 април.Датум: 26.03.2017, 13:08
Статијата е прочитана 3110 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense