| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.07.2017

КМФ Шкупи ја доби групата за ЛШ

Македонскиот првак во иста група со Луксол од Малта, Диамант од Австрија и Макаби Тел Авив од Израел

Македонскиот футсал првак Шкупи ја доби групата за Лигата на шампионите преку која ќе се бори да обезбеди пласман понатаму.
Шкупи се најде во групата „Ц“ заедно со Луксон Сент Адрјуз од Малта, потоа Диамант Линц од Австрија и Макаби Тел Авив од Израел.
Натпреварите се играат од 22 до 27 август во Линц, Австрија. Датум: 06.07.2017, 15:07
Статијата е прочитана 640 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense