| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.10.2017


Сиромашно реми на дербито во Велес


*Во дербито на 7. Коло во истокот, Борец и Беласица одиграа 0:0

Беласица е сопрена во Велес. Лидерот по шест стартни бода одигра денеска попладнево кај Борец „само“ 0:0. Дербито не ги опрадва очекувањата, барем во поглед на головите. Брегалница пак со 4:1 ја прегази Плачковица и сега е само на два бода од струмичани на табелата. Во Гевгелија тимот на Тиквеш водеше со 1:0 но не успеа да дојде до победата.

РЕЗУЛТАТИ  7. КОЛО – ИСТОК
ХОРИЗОНТ – САСА 0:3 (СЛУЖ)
ПОБЕДА – ОСОГОВО 3:0
БОРЕЦ – БЕЛАСИЦА 0:0
БРЕГАЛНИЦА – ПЛАЧКОВИЦА 4:1
КОЖУФ – ТИКВЕШ 1:1

ТАБЕЛА
1.Беласица 19, 2.Брегалница 17, 3.Плачковица 12, 4.Кожуф 11, 5.Тиквеш 10, 6.Борец 10, 7.Осогово 7, 8.Победа (В) 5, 9.Саса 4, 10. Хоризонт Т 3.Датум: 07.10.2017, 17:02
Статијата е прочитана 1639 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense