| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.02.2017

Бабунски веќе настапува за Јокохама

Дебитански дуели за нашиот репрезентативец цо Јапонија

Давид Бабунски полека но сигурно се вклопува во тимот на Јокохама. Нашиот репрезентативец настапи за неговиот нов тим на таканаречениот Новогодишен турнир за својот тим, каде што учевствуваат исклучиво екипи од Јапонија. Јокохам,а е во групата Б каде што во моментов е прво место со две победи и едно реми. Бабунски добива солидна минутажа како за новитет во тимот, а нормално по аклиматизацијата ќе го завземе своето место во тимот и ќе ира сериозна улога.Датум: 07.02.2017, 16:26
Статијата е прочитана 2151 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense