| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.01.2016

Македонски талент потпиша за Спортинг Лисабон (ФОТО)

Младиот и талентиран македонски младински репрезентативец Димитар Митровски е нов член на младинскиот погон на Спортинг Лисабон

Екс играчот на нашиот Работнички но и германскиот Ханза Рошток и Магдебург се сели во академијата на еден од најголемите клубови во Европа кога станува збор за создавање на млади таленти кои многу од нив прераснуваат во големи фудбалски звезди. Самото име на Кристијано Роналдо кој е производ на школата на Спортинг Лисабон доволно говори за големината на клубот и што се можат лугето кој работат во младинските категории со перспективните фудбалери.
Митровски е еден од нашите најталентирани млади фудбалери и му посакуваме огромен успех во новата средина.Датум: 30.01.2017, 16:54
Статијата е прочитана 12303 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense