| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.11.2017

Вардар губи 2:0, Гачевски одбрани пенал

Зенит на полувреме води со 2:0, очаен Вардар, можеше да биде и 3:0 но Гачевски му одбрани пенал на Ѕјуба


Ништо ново од Вардар. Повторно нашиот шампион е очаен во ЛЕ. По првите 45. минута на „Крестовски“ стадионот во Санкт Петербург, домашниот Зенит води со 2:0. Полоз во 16. минута и Ригони во 43. минута беа стрелците за рускиот тим. Можеше да биде и 3:0, но Гачевски во 27. минута му одбрани пенал на Ѕјуба.
Датум: 23.11.2017, 19:50
Статијата е прочитана 327 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense