| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.09.2017

Супер Марко со хеттрик за Лахти

Марко Симоновски вечерва на гостувањето кај Турку постигна три гола за својот Лахти

Прекрасен настап на Марко Симоновски за Лахти кај Турку. Неговиот тим победи со 6:1 а Македонецот постигна хеттрик и со тоа беше најдобар на теренот на овој натпревар во шампионат на Финска. Сега Марко со овие три гола, сите дадени во првото полувреме, стигна до бројката од 12  во изминатите 27 кола. Само два гола го делат од првото место на листата на стрелците.

 Датум: 18.09.2017, 19:27
Статијата е прочитана 588 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense