| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.09.2017

Ренова и Шкупи без голови

 

Иницијатива на фудбалерите на Ренова без ефект

Без голови заврши натпреварот меѓу Ренова и Шкупи, одигран во Тетово. Домашните фудбалери повеќе време ја имаа топката во своите нозе и повеќе се обидуваа да организираат акции со кои ќе го загрозат голот на противникот, додека чаирчани својата шанса ја гледаа во брзите противнапади. Во таква игра, тетовци најголемите шанси ги имаа во последните пет минути од натпреварот, кога имаа три-четири шанси, но кои завршја или само со мешаница или со одбрана на голманот на Шкупи.Датум: 23.09.2017, 17:43
Статијата е прочитана 354 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense