| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.05.2017


Ангеловски утре на прес ќе го објави списокот


Утре во 12 часот во просториите на ФФМ, селекторот Ангеловски ќе ги објави имињата на репрезентативците за средбите со Турција и Шпанија

 

Селекторот на нашата најдобра репрезентација Игор Ангеловски утре ќе го објави списокот на репрезентативците за мечевите со Турција и Шпанија. Тој тоа ќе го стори на прес, кој ќе започне во 12 часот во просториите на Фудбалската Федерација на Македонија.
Инаку дуелот со Турција, ќе се игра на 5 јуни, е од пријателски карактер, додека мечот со Шпанија, кој е закажан за 11 јуни е во рамките на квалификациите за СП во Русија 2018 година. И двете средби се играат на „Телеком Арената“ во Скопје.Датум: 22.05.2017, 11:14
Статијата е прочитана 2161 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense