| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.02.2017

Кај Пелистер ништо ново

Битолчани повторно одиграа нерешено во Аланија, овојпат против Казахстански Алтај

Пелистер и на денешниот пријателски меч во Аланија одигра 1:1. Шести меч и шесто реми за  битолчани во Турција, овојпат против казахстанскиот тим Алтај. Уште еднаш нашиот тим по само пет минути игра губеше со 1:0, но по само две минути игра Илиев израмни на 1:1.


 Датум: 09.02.2017, 16:23
Статијата е прочитана 1679 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense