| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.01.2018

(ФОТО) Средба меѓу Беџети и Мамиќ во Анталија

Претседателите на Шкендија и Динамо Загреб заедно го следеа попладневниот меч меѓу тетовските „црвено – црни“ и „модрите“ кој заврши 0:0

Претседателот на Шкендија Висар Беџети, денеска во Анталија се сретна со Здравко Мамиќ, првиот човек на Динамо Загреб. Тие покрај разговорите што ги имаа, којзнае можеби се „крчка“ некој трансфер, заедно го следеа и попладневниот меч меѓу есенските прваци на Македонија и Хрватска, клубовите со кои тие раководат. Со оглед на играта Беџети беше позадоволен од својата екипа, четата на Мамиќ за влакно се спаси од пораз, по истекот на 90.минута резултатот беше 0:0.Датум: 30.01.2018, 18:38
Статијата е прочитана 2100 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense