| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.12.2018

„Пандев“ тргна со зимските подготовки

Академија Пандев прва ја започнаа зимската тренинг офанзива на вештачкото игралиште во Струмица.

Академија Пандев денеска точно во 12:00 часот ги стартуваше зимските подготовки. Струмичани по обавените прегледи и медицински тестови излегоа на терен, на помошното вештачко игралиште и го одработија првиот тренинг за оваа зима. Тренерот Панче Стојанов, на располагање ја имаше грото од екипата, вклучувајќи ги тука и опоравените, Сашко Пандев и Александар Вареловски, а тука е и новитетот Томислав Илиев. Академија Пандев во следните неколку дена ќе работи во домашни услови, пред се затоа што се вели и времнските услови се оптимални во овој момент. Секако, се заминува за Анталија каде што се заминува за базични подготовки и каде што ќе се одиграат и пшријателските средби.

 Датум: 03.01.2018, 13:33
Статијата е прочитана 929 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense