| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.06.2017

И официјално: Ќато се врати дома, во Шкендија

Готово е. Ќатип Османи од денеска е нов тренер на Шкендија. Тоа го потврди газдата на клубот г. Лазим Дестани

Лазим Дестани потврди, Ќатип Османи е новиот тренер на Шкендија, односно старо – нов, зошто се врати во својот сакан клуб по цели пет години. Ова го напиша на својот ФБ профил самиот Дестани, првиот човек на Шкендија. Дестани истакна дека очекува и добри резултати од екипата во текот на следниот период. Денеска Османи го потпиша договорот а во текот на следните денови Шкендија ќе го промовира својот нов стратег.Датум: 02.06.2017, 14:45
Статијата е прочитана 3203 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense