| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.03.2017

Тошевски доби повик за контролата со Белорусија

Младиот десен бек на Пелистер дополнително е повикан од селекторот Игор Ангеловски за пријателскиот меч со Белорусија

Кристијан Тошевски, извонредниот десен бек на Пелистер, денеска доби повик од страна на селекторот на нашата „А“ репрезентација Игор Ангеловски за пријателскот меч со Белорусија. Тој ќе биде заедно со останатите наши репрезентативци и ќе чека шанса да го искаже сиот свој квалитет на овој пријателски меч со Белорусија на 28 март во Скопје со почеток во 18 часот.Датум: 15.03.2017, 18:18
Статијата е прочитана 4460 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
17.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense