| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.03.2018

Голманот Јовановски најде ангажман во Романија

Екс чуварот на мрежата на Тетекс, Шкендија и Пелистер се сели во романскиот шампионат

Марко Јовановски во иднина ќе го брани голот на романскиот тим Лучеафарул Орадеа. Станува збор за член на втората по ранг Лига во Романија, моментално 13-пласираниот тим во првенството.

Јовановски го чуваше голот на Пелистер, но остана без ангажман откако „раскина“ со тимот од Битола. Ова ќе биде втор интернационален предизвик за Јовановски кој што во минатото беше дел од Етникос Ахна. Чуварот на мрежата во минатото беше дел од Работнички, Тетекс, Шкендија и Пелистер.Датум: 01.03.2018, 14:30
Статијата е прочитана 1371 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense