| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.02.2017

Сулејманов по две години во дресот на Јанг Бојс

По точно две години пауза, Тауљан Сулејманов денеска се најде во составот на својот тим во еден официјален натпревар

Во победата на Јанг Бојс над Сион од 3:1 во шампионатот на Швајцарија, свој придонес имаше и Тауљан Сулејманов кој влезе во игра во 88. минута. Тоа значи дека младиот наш фудбалер по точно две години пауза, поради тешката повреда а потоа и операцијата, се најде во тимот на Јанг Бојс. Да потсетиме дека Сулејманов или Сефери по ново, последен пат настапи на 14.02.2015 година тогаш против Грасхоперс кога неговиот тим победи со 4:2.Датум: 05.02.2017, 19:11
Статијата е прочитана 3375 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense