| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.06.2017

Ќато ќе ја „прозива“ Шкендија на 5-6 јуни

Во секој момент се очекува вицепрвакот да го промовира својот нов тренер, а потоа следува и старт на подготовките

Нема дилеми дека Ќатип Османи е новиот тренер на Шкендија. Тој по пет години се враќа во својот клуб на кој во 2011 му го донесе засега единствениот шампионски пехар.

Во секој момент раководството на Шкендија се очекува да го промовира Османи, а потоа следува и старт на подготовките. Неофицијално тетовскиот клуб прозивката ќе ја има на 5-6 јуни.Датум: 02.06.2017, 12:22
Статијата е прочитана 4308 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense