| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.08.2017

Јаневски: Ова е заслуга и на Самсоненко

„Пресреќни сме, испишавме историја, но морам да напоменам дека ова е заслуга и на нашиот газда Сергеј Самсоненко“истакна на пресот стратегот на Вардар Чеде Јаневски

Пресреќен беше Чеде Јаневски, стратегот на Вардар на пресот веднаш по мечот. Тој покрај другото истакна и...
„Се разбира дека ова е голем успех, ние сме пресреќни, ја испишавме историјата на клубот но и на фудбалот во Македонија. Сите честитки одат кон моите играчи. Победивме во два наврати голем тим, но не победивме со среќа туку со игра. Инаку да кажам дека за се ова голема заслуга има нашиот газда Сергеј Самсоненко“.

 Датум: 24.08.2017, 22:21
Статијата е прочитана 6455 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense