| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.05.2017

Дестани: Разочаран сум од резултатите на Шкендија

„И јас како сите во клубот сум разочаран на резултатите на Шкендија во изминатава сезона. Сепак тоа ни дава мотив за во иднина уште повеќе да работите на издигнување на Шкендија“ напиша на својот ФБ профил газдата на тетовци

Лазим Дестани, спонзорот односно газдата на ФК Шкендија е разочаран од резултатите на својот тим во изминава сезона. Откако „црвено - црните“ не успеаја да освојат ниту една титула, тој на својот ФБ профил напиша а официјалната интернет страница на клубот го пренесе неговиот коментар.
„И јас како и сите во клубот сум разочаран од резултатите на Шкендија во изминатава сезона. Сепак тоа ни дава мотив за во иднина уште повеќе да работиме на издигнување на Шкендија“.
Тој ги спомна и „балистите“ за кои говори само во суперлативи.Датум: 24.05.2017, 14:52
Статијата е прочитана 5635 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense