| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.12.2017

Каланоски, Вељаноски и Лазаревски си заминаа од Борец

Тројцата играчи во пролетната полусезона нема да бидат дел од тимот од Велес. Се планираат нови имиња, а исттие ќе бидат познатни деновиве.


Антонио Каланоски, Наум Вељаноски и Филип Лазаревски се тројцата играчи кои беа дел од Борец есеноска, а кој зимава си заминуваат од Велес. Тоа се информациите кои пристигнуваат од таборот на амбиоциозниот клуб, сезонава планираше големи нешта. Двајцата искусни играчи имаа минутажа, голманот Лазаревски претежно беше резерва на Стојан Димовски, па тројцата решија да си заминат во некоја друга средина.Датум: 28.12.2017, 15:54
Статијата е прочитана 2634 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
22.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense