| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.08.2017

Милевски со списокот за гостувањето кај Ерменија


Новата млада селекција на Македонија првиот меч во новиот квалификациски циклус ќе го започне на 5 септември во Ереван

Благоја Милевски денеска го објави списокот составен од 21 млади репрезентативци до 21. година за претстојниот квалификациски меч против Ерменија на 5 септември во Еревен. Нема некои посебни изненадување, дел од нив беа и порано во таа селекција. Покрај Македонија и Ерменија, во квалификациската група за ЕП 2019 година, се и селекциите на Австрија, Русија, Гибралтар и Србија.
Датум: 23.08.2017, 12:36
Статијата е прочитана 333 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense