| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.0.2017

Лех го растури шампионот на Израел со 3:0

Ако се суди по попладневната контрола на Лех Познањ против Хапоел Бер Шева, тогаш Пелистер го чека пекол во четврток

Лех Познањ на попладневната „генералка“ со Хапоел Бер Шева, која ја доби со 3:0, покажа дека е силен, пресилен тим. Полскиот тим едноставно го растури шампионот на Израел, во меч кој се одигра на „Инеа“ стадионот во Познањ. Стрелци на головите беа Гамни во 4. минута, Нилсен во 29. и Ситум во 60. минута.
Можеме само да претпоставиме што го чека Пелистер во четврток на првиот меч во 1.квалификациско коло во ЛЕ.

 Датум: 23.06.2017, 20:31
Статијата е прочитана 1067 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense