| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.06.2017

Вардар и Попов се разделија

Иако остануваше уште шест месеци од договорот, и двете страни се договорија за спогодбен раскин

Горан Попов не е повеќе фудбалер на Вардар. Искусниот лев бек и раководството на шампионот се договорија за спогодбен раскин иако договорот на Попов имаше важност уште шест месеци.

 

 Датум: 14.06.2017, 18:32
Статијата е прочитана 6499 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
15.12.2017
15.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense