| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.03.2017

Пандев не доби шанса, Џенова го загуби дербито

Горан Пандев се врати во составот на Џенова по казната од еден натпревар, но не доби шанса на дуелот со Сампдорија која славеше со 0-1.

Македонскиот репрезентативец, Горан Пандев се врати во составот на Џенова, откако минатото коло не патуваше на гостувањето кај Емполи. Сега тренерот Мандорлини ги зема, но го остави на клупата за резерви, а Џенова загуби на дербито со Сампдорија (0-1) во рамките на 28. коло во Серија А.
Пандев на дуелот со Болоња доби да влезе во 90. минута, по што заработи суспензија од еден меч.Датум: 11.03.2017, 23:00
Статијата е прочитана 1002 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense