| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.12.2017

Шкендија и Вујчиќ раскинуваат!

Дознаваме дека на одличниот играч за врска му истекува договорот на 15 јануари а Шкендија нема намера да му го продолжи

Шкендија останува без Штефан Вујчиќ, еден од најдобрите играчи за врска во нашата Прва лига. Имено како што велат нашите информации, на Вујчиќ договорот му истекува на 15 јануари а клубот нема намера истиот да го продолжи. Ова значи дека Вујчиќ сега ќе мора да си побара нова средина. Колку за потсетување Вујчиќ во Шкендија беше две години, во јули тешко се повреди и ги скина лигаментите, се уште заздравува од операцијата, и кога се чинеше дека Шкендија напролет добива супер засилување, ништо од тоа.Датум: 12.12.2017, 11:42
Статијата е прочитана 4096 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense