| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.03.2017

Хасани „виси“ за Лихтенштајн

Капитенот на Шкендија има проблеми со коленото, утре ќе се знае дали ќе и се приклучи на репрезентација на собирот за мечот со Лихтенштајн

Ферхан Буба Хасани денеска не беше во тимот на Шкендија на дуелот со Победа кој тетовци го добија со 4:0. Неофицијално дознаваме дека Буба имал болки во пределот на коленото и дека неговиот настап на мечот со Лихтенштајн е под голем знак прашалник. Во текот на утрешниот ден ќе се знае за каква повреда на коленото станува збор.

 Датум: 12.03.2017, 17:40
Статијата е прочитана 2367 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense