| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.03.2018

Силекс прекина серија на Вардар која траеше четири години

Вчерашниот пораз од Вардар, беше прв после март 2014 година на домашен терен во Првата лига

Последен пат Вардар на домашен терен доживеа првенствен пораз во март 2014 година кога загуби од Шкендија. Од тогаш па се до вчера, во Првата лига „црвено-црните“ не знаеја за пораз. Меѓутоа вчера Силекс успеа да триумфира, и да ја прекине оваа серија. Но и околностите беа сосема поинакви, меѓутоа тоа никој нема да го памети, туку дека е прекината една долга низа на непоразеност на Вардар како домаќин.

Серијата на шампионот траеше 68 натпревари, во кои забележа 54 победи и 13 нерешени. Оваа сезона Вардар пред дуелот со Силекс имаше 10 од 10 на домашен терен, но кратовскиот тим ја искористи можноста и му нанесе пораз на „јуниорскиот“ тим на „црвено-црните“ со 3:2.  Датум: 05.03.2018, 10:00
Статијата е прочитана 469 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense