| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.06.2017

Шампионот тргна шампионски: Вардар - Адмира 2:0

Со головите на Исени во 42. и Барсегјан во 49. минута Вардар ја победи Адмира на својата прва своја контрола ова лето

Вардар не се шегува. Уште на својот прв пријателски меч ја покажа својата сила. Шамионот со 2:0 го победи австрискиот прволигаш Адмира и тоа сосема заслужено. Интересно е да се каже дека првиот гол и тоа деби во вардаровиот дрес беше дело на новакот Бесир Исени кој се најде сам пред противничкиот голман, го предрибла и ја затресе мрежата. Тоа се случуваше во 42. минута. Само што започна вториот дел, Барсегјан ги постави конечните 2:0.
Датум: 21.06.2017, 19:54
Статијата е прочитана 4789 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense