| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.01.2017

Глигоров се сели во Силекс

Десниот бек Филип Глигоров, во пролетната полусезона ќе настапува во дресот на екипата на Силекс

Договорот што овој 23-годишен фудбалер го потпиша со кратовскиот тим е на една и пол година, односно до крајот на сезоната 2017/2018.
Глигоров, досега го носеше дресот на Шкупи, но во екипата дојде кога првенството веќе беше почнато,  поради што имаше проблем да влезе во ритам и целосно да се вклопи во тимот. Тоа резултира Глигоров да настапи на само шест средби во досегашниот тек од сезоната, од кои на само две во почетниот состав.Датум: 16.01.2017, 16:44
Статијата е прочитана 2757 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense