| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.12.2017

Емил Грнев нов тренер на Брегалница

Второлигашот од Штип го назначи младиот стратег кој има А лиценца за нов тренер кој напролет ќе ја води Брегалница

Емил Грнев е новиот тренер на штипска Брегалница. Така беше одлучено денеска на состанокот на бордот на директори на клубот, на кој на Грнев му беше дадена довербата. Тој е млад стратег кој досега беше дел од академијата Постолов – Пандев. Има А лиценца во моментов, која е доволна за да се води клуб, од втората лига.Датум: 18.12.2017, 15:56
Статијата е прочитана 3775 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense