| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.10.2017

Македонија го „почувствува“ Олимпико во Торино (ФОТО)

Националниот тим утринава го одржа официјалниот тренинг на стадионот каде што утре ќе се игра пресметката со Италија

Од Торино, Италија

Горан Бошев

Македонија утре на гостински терен ќе игра против Италија. Денеска нашите репрезентативци имаа можност да го почувствуваат стадионот „Олимпико“ во Торино каде што ќе се игра утрешниот натпревар. Тоа беше и официјалната подготовка на репрезентацијата. Попладнево во 17 часот Игор Ангеловски и еден играч на нашата селекција ќе имаат прес конференција.

За сите случувања околу националниот тим, информирајте се на интернет страницата на „Македонски спорт“.

Неколку фотографии од денешниот тренинг на националниот тим во Торино:Датум: 05.10.2017, 10:38
Статијата е прочитана 665 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense