| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.03.2017

Несторовски сака розево (ВИДЕО)

„Браво Форс Индија, одличен избор на бои. При следната своја прослава на гол ќе имам соодведна радост“ изјави Несторовски кој го поздрави новиот болид на Формула 1 тимот каде што доминира розевата боја

Илија Несторовски очигледно дека ја обожава розевата боја. Фудбалерот на Палермо го отпоздрави чекорот на Формула 1 тимот Форс Индија чиј болид за наредната сезона ќе биде розев. Нашиот најдобар фудбалер во една интересна изјава за клупскиот канал на Палермо се нашали дека при прославата на наредниот постигнат гол ќе се радува возејќи Ф1 болид.
„Браво Форс Индија, одличен избор на бои. При следната своја прослава на гол ќе имам ваква радост" изјави Несторовски.Датум: 15.03.2017, 17:48
Статијата е прочитана 1954 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense