| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

14.08.2017

Вардар го промовираше Итало

„Многу сум среќен што дојдов во Вардар, ова за мене е нов предизвик во кариерата“ истакна Хозе Оливеира дос Сантош Итало

Најавите се остварија. Бразилецот Хозе Оливера дос Сантош Итало од денеска и официјално е  нов фудбалер на шампионот. Предмалку се одржа и офцијалната промоција...
„„Многу сум среќен што дојдов во Вардар, ова за мене е нов предизвик во кариерата. Пред да дојдам тука научив дека Вардар е најтрофејниот клуб во Македонија и дека три пати по ред е шампион. Се надевам дека Вардар ќе го мине Фенербахче и дека ќе играме во групната фаза од Лигата на Европа“ истакна Итало.



Датум: 14.08.2017, 13:48
Статијата е прочитана 1687 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense