| контакт | маркетинг

22.01.2017

Нова сензација: Зверев го спакува Мареј

По Новак Ѓоковиќ, Австралија опен заврши и за Енди Мареј. Најдобриот тенисер во светот во осминафиналето беше совладан од Миша Зверов со 3-1 во сетови.

Германецот, Миша Зверев приреди нова сензација на Австралија Опен, совладувајќи го најдобриот тенисер во светот Ебди Мари со 3-1 во сетови (7:5, 5:7, 6:2, 6:4).
Со овој триумф, Германецот дојде до првата победа во вториот меѓусебен дуел во Мареј за првото четвртфинале во Гренд слем турнирите.
Во борбата за полуфиналет ќе го има подобриот од Федере и Нишикори.Датум: 22.01.2017, 10:52
Статијата е прочитана 964 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
25.03.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense