| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.03.2017

Ристевски попусто погодува, Вашаш поразен дома
 

Кире Ристевски го постигна својот втор гол сезонава во дресот на Вашаш, но тоа не му помогна на тимот да стигне до ниту еден бод.

Домаќинот загуби до 2:3 во меч во кој губеше во текот на целиот меч од гостинот Халадаш. Негатива во 25. минути, а потоа Ристевски изедначи на 1:1. На самиот старт на вториот дел. И кога се мислеше дека домаќинот ќе тргне во конечна офаннзива, гостите најпрво постигнаа гол за 1:2, а потоа и за 1:3. Во финишот, Вашаш, успеа да намали но само за да го постигне конечниот резулта од 2:3.Датум: 16.03.2017, 19:51
Статијата е прочитана 904 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense